Tipy na výlety

Hrad Pernštejn

pernstejnPernštejn je jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů, který láká turisty ze širokého okolí. Jak by také ne, na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt. Takové sídlo přece stojí za shlédnutí.

Western city Šiklův mlýn

western-mesteckoWesternové městečko je nejstarší částí areálu Šiklův mlýn, první budovy se začaly stavět již v roce 1994. Dnes zde najdete stylové obchůdky, kavárnu, bary a další. Areál je otevřen pro veřejnost v letní sezóně. Návštěvníci mají možnost jednodenních výletů i pobytů a dovolených. Program probíhá každý den a návštěvníci mohou shlédnout exlusivní show v přírodním amfiteátru.

Zámek Velké Meziříčí

zamekvmZámek Velké Meziříčí je renesanční zámek přestavěný z původního hradu, který zřejmě vznikl v první polovině 13. století. Původně měl dvoje hradby, 3 věže a 5 bašt. Hrad sloužil jako obrana města. Přebudoval ho už Lacek z Kravař a Alena z Meziříčí dokončila přestavbu na renesanční zámek. Stavba skončila v roce 1578. Dnes v zámku sídlí expozice Muzea Velké Meziříčí. Zámek dnes patří dědicům rodu Podstatzkých-Lichtenstein.

Zámek Lysice

lysiceBarokní stavba na místě renesanční vodní tvrze, upravovaná ještě počátkem 19.století, vyniká skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Ty představují návštěvníkům prostředí a styl přední moravské hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic. K zajímavostem zámku patří, že se zde natáčela část čtvrté epizody televizního seriálu Četnické humoresky (díl Beáta).

Údolí řeky Loučky

louckaŘeka vzniká v malebné obci Dolní Loučky soutokem svých zdrojnic Bobrůvky a Libochůvky. Za obcí Dolní Loučky v části zvané Mezihoří protéká pod železničním viaduktem, vtéká do úzkého údolí, kde je z ní nad kamenolomem odebírána voda do náhonu, protéká rozevírajícím se údolím v Předklášteří u Tišnova a pod kopcem Květnice vtéká do Svratky.

Další tipy na výlet

  • Přírodní koupaliště Rožná

Aktuality

jaro 2017

Máme první jehně a začínáme přijímat rezervace na ubytování. Za 3 týdny začnou shazovat jeleni a pokud se chcete pokochta krásným parožím,…

Anketa

Měli jste možnost ochutnat produkt ekologického zemědělství?

Ano - 100%
Ne - 0%

Celkový počet hlasů: 7
Hlasovaní bylo ukončeno 28. 2. 2014

Partneři

01 02 03